Yhteistyö Teamprintin kanssa jatkuu
SeuraJulkaistu: 16.06.2023 18.02

Yhteistyö Teamprintin kanssa jatkuu

Kiimingin Kiekko-Pojat ry ja Teamprint jatkavat yhteistyötään uudella 2+2-vuotisella sopimuksella.

Juniorijoukkueet KKP U8-U18 ja Lafk-KKP U6-U17 saavat jatkossa Teamprint peliasut ja Craft seuratekstiilit ja verkkokaupat näiden hankkimiseen.

Me Teamprintillä olemme todella iloisia saadessamme jatkaa yhteistyötämme. Tuomme uusia palveluita ja tuotteita helpottamaan Kiimingin Kiekkopoikien seura-arkea syksystä alkaen. Keskustelumme seuran kanssa ovat olleet antoisat ja odotamme pääsyä seurapäiville esittelemään uudistuksia seuran toimihenkilöille.

”Meillä on Teamprintin kanssa pitkä historia takana ja kevään keskusteluissa käytiin erittäin avoimesti läpi hyvät ja huonot asiat, molemminpuoliset kehityskohteet sekä miten voitaisiin vielä syventää yhteistyötä. Näiden keskustelujen pohjalta oli helppo ja luonnollinen päätös jatkaa yhteistyötä.

Seuran brändin kehittäminen on meille erittäin tärkeää ja odotammekin innolla yhteistyön seuraavia askelia.”

Jari Lehto, Kiimingin Kiekko-Pojat ry:n toiminnanjohtaja.